Puteti discuta pe forum !

Liga 1 Steaua Bucuresti Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti CFR Cluj Poli Timisoara Otelul Galati Gloria Bistrita FC Vaslui Universitatea Craiova Unirea Urziceni ( Chiajna ) Pandurii Tg Jiu U Cluj FC Brasov Gaz Metan Medias Astra Ploiesti FCM Tg. Mures Sportul Studentesc Victoria Branesti

Click pe echipa favorita !

Steaua U19 a pierdut clar in Germania

Echipa sub 19 ani a Stelei a debutat cu o infrangere, scor 3-0, in deplasarea de la Schalke 04 din grupele Ligii Campionilor de tineret

Miercuri de la ora 16:00, echipele sub 19 ani ale celor de la Schalke 04 si Steaua Bucuresti s-au intalnit in cadrul grupei E a Ligii Campionilor de tineret. Este o competitie noua, iar „ros-albastrii” s-au chinuit putin sa faca o echipa. Diferenta de valoare intre cele doua echipe este una mare, iar asta s-a vazut si din cotele oferite de casele de pariuri online unde nemtii au avut o cota foarte mica. Si pe teren diferenta a fost clara, iar scorul a fost deschis de Schalke 04 in minutul 16 prin Koseler. Acesta a fost singurul gol marcat in prima repriza. Dupa pauza, tot Schalke 04 a marcat in minutul 56 prin Omerbasici. In minutul 68, Steaua a avut ocazia de a inscrie golul de onoare din penalty, insa Razvan Gradinaru a ratat. Pe finalul partidei cea care a marcat a fost tot echipa gazda, in minutul 80 prin Multhaup. Astfel scorul final a fost 3-0 pentru echipa din Germania. La Steaua au evoluat in aceasta partida si cativa jucatori care au debutat deja in Liga 1 printre care portarul Cojocaru, fundasul Tarnovan si atacantul Mitrita. Primul a evoluat deja in cupele europene pentru Steaua. Ceilalti doi au jucat in prima liga pentru Viitorul Constanta.

In celalalt meci al grupei E a Ligii Campionilor de tineret, Chelsea a invins-o clar cu 4-0 pe FC Basel. Scorul a fost deschis de un jucator de la elvetieni, Kadoic, care si-a trimis mingea in propria poarta. Apoi pana la pauza Swift a dus scorul la 2-0. Dupa pauza au mai marcat Feruz si Kiwomya.