Puteti discuta pe forum !

Liga 1 Steaua Bucuresti Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti CFR Cluj Poli Timisoara Otelul Galati Gloria Bistrita FC Vaslui Universitatea Craiova Unirea Urziceni ( Chiajna ) Pandurii Tg Jiu U Cluj FC Brasov Gaz Metan Medias Astra Ploiesti FCM Tg. Mures Sportul Studentesc Victoria Branesti

Click pe echipa favorita !

Steaua s-a impus cu 4-1 la Chiajna

Liderul din campionatul Romaniei, Steaua Bucuresti, a castigat fara emotii cu 4-1 in deplasarea de la Concordia Chiajna din cadrul etapei a 20-a

Luni de la ora 19:30, Concordia Chiajna a primit vizita celor de la Steaua Bucuresti in cadrul rundei a 20-a din campionatul Romaniei. Potrivit celor mai bune cote pariuri fotbal stelistii erau considerati mari favoriti la victorie in aceasta partida. Era normal sa fie asa daca tinem cont ca in urma cu zece zile s-au impus cu 4-0 in restanta de pe teren propriu. Si acum Steaua a inceput excelent partida si a deschis scorul in minutul 6 prin Alexandru Chipciu. Peste doar 11 minute, Lucian Sanmartean a marcat dintr-un penalty si scorul a devenit 2-0 pentru echipa ros-albastra. Acesta a fost si scorul la pauza, desi Steaua a mai avut cel putin doua ocazii mari prin Adi Popa. In startul reprizei secunde, antrenorul Laurentiu Reghecampf i-a trimis pe teren pe Piovaccari si Keseru, dar golul trei al Stelei a fost reusit in minutul 50 de Nicusor Stanciu dintr-o lovitura libera de la 20 de metri. Din acel moment stelistii au inchis jocul si au incercat sa mai marcheze pe contraatac. Acest lucru s-a intamplat in minutul 80 cand Piovaccari a marcat pentru 4-0. Italianul a mai obtinut si un penalty in minutul 89, dar care a fost ratat de Stanciu. In prelungirile partidei echipa gazda a marcat golul de onoare prin Papasterianos.

In urma victoriei cu 4-1 de la Chiajna, Steaua Bucuresti a ajuns la 48 de puncte in Liga 1 si are un avans de trei puncte fata de Astra Giurgiu. Pentru stelisti urmeaza la sfarsitul acestei saptamani derby-ul cu Dinamo Bucuresti. Ultimele sase meciuri directe au fost castigate toate de Steaua Bucuresti.