Puteti discuta pe forum !

Liga 1 Steaua Bucuresti Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti CFR Cluj Poli Timisoara Otelul Galati Gloria Bistrita FC Vaslui Universitatea Craiova Unirea Urziceni ( Chiajna ) Pandurii Tg Jiu U Cluj FC Brasov Gaz Metan Medias Astra Ploiesti FCM Tg. Mures Sportul Studentesc Victoria Branesti

Click pe echipa favorita !

Mutu – Ma simt iar fotbalist

Adrian Mutu

Adrian Mutu

Adrian Mutu i-a adus Cesenei a doua victorie in deplasare din acest sezon si sustine ca a revenit la un nivel care il multumeste, dupa un inceput slab de campionat.

Desi are doar 4 goluri inscrise in 11 partide, iar echipa lui se afla pe un loc retrogradabil, atacantul roman se declara satisfacut de perioada pe care o traverseaza la Cesena.

Mutu are insa suficiente motive pentru astfel de declaratii, dupa ce a punctat din nou decisiv pentru alb-negri, care au reusit sa se intoarca acasa cu toate punctele dintr-o deplasare extrem de dificila.

Prin reusita din minutul 65 a varfului in varsta de 32 de ani, Cesena s-a impus cu 1-0 la Palermo, echipa care avea un bilant perfect pe „Renzo Barbera”, cu 6 victorii in tot atatea meciuri.

Dupa doua ocazii ratate in prima repriza, Mutu a reusit sa isi treaca numele pe tabela printr-o lovitura de cap, in urma unui corner executat de Antonio Candreva, iar echipa sa poate spera macar la o remiza cotata la 3,25, in duelul din runda viitoare cu Inter Milano.

„Meritul pentru victorie, dar si pentru rezultatele recente, ii apartine antrenorului, care a schimbat modul in care echipa aborda partidele”, a recunoscut romanul la finalul jocului.

„Am reusit sa punem in practica exact ce ne-a cerut, iar in ceea ce ma priveste pot spune ca fac iar ceea ce stiu cel mai bine: joc fotbal.”