Puteti discuta pe forum !

Liga 1 Steaua Bucuresti Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti CFR Cluj Poli Timisoara Otelul Galati Gloria Bistrita FC Vaslui Universitatea Craiova Unirea Urziceni ( Chiajna ) Pandurii Tg Jiu U Cluj FC Brasov Gaz Metan Medias Astra Ploiesti FCM Tg. Mures Sportul Studentesc Victoria Branesti

Click pe echipa favorita !

Pandurii a pierdut cu 5-1 amicalul cu Sahtior

Sahtior Donetsk a invins categoric cu 5-1 pe Pandurii Targu Jiu in cadrul unei partide amicale din cantonamentul din Antalya

Duminica de la ora 17:30, Pandurii Targu Jiu si Sahtior Donetsk s-au intalnit intr-un meci amical in Antalya. Era destul de clar ca echipa gorjeana, care desi a avut rezultate Liga 1 bune in ultimele sezoane nu o sa poata sa puna probleme unei echipa asa mari ca Sahtior Donetsk nici macar intr-un meci amical. Echipa ucrainiana a inceput in forta si a deschis scorul in minutul 10 prin Ferreyra. Apoi in minutul 11 scorul a devenit 2-0, marcator fiind Eduardo, iar peste inca un minut Ferreyra a facut dubla si scorul era 3-0 pentru echipa sa. Spre finalul primei reprize, Sahtior Donetsk a mai marcat o data prin Bernard. In repriza secunda echipa din Ucraina nu a mai fortat, dar tot a mai marcat o data prin Eduardo in minutul 72. Pe finalul partidei a reusit sa marcheze golul de onoare si echipa gorjeana, autor Breeveld in minutul 86. Pandurii Targu Jiu va incerca sa joace mai bine in ultimele doua meciuri amicale cu Vardar Skopje si Chernomorets Odessa.

Tot duminica au mai jucat meciuri amicale si alte echipe din prima liga a Romaniei. Poli Timisoara a avut chiar doua meciuri si in ambele a fost invinsa: 1-0 de Olimpik Sarajevo si 2-1 cu FC Clinceni. Otelul Galati si Petrolul Ploiesti au reusit doar remize. Echipa galateana a facut 1-1 cu chinezii de la Guangzhou si ramane neinvinsa in meciurile amicale din aceasta iarna. De cealalta parte echipa prahoveana a remizat 2-2 cu Sheriff Tiraspol desi la casele de pariuri online era considerata mare favorita. Ambele goluri ale celor de la Petrolul Ploiesti au fost marcate de Adrian Mutu.