Puteti discuta pe forum !

Liga 1 Steaua Bucuresti Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti CFR Cluj Poli Timisoara Otelul Galati Gloria Bistrita FC Vaslui Universitatea Craiova Unirea Urziceni ( Chiajna ) Pandurii Tg Jiu U Cluj FC Brasov Gaz Metan Medias Astra Ploiesti FCM Tg. Mures Sportul Studentesc Victoria Branesti

Click pe echipa favorita !

Chelsea a fost invinsa de Corinthians in finala

Stiri Liga Campionilor: Chelsea Londra, detinatoarea Ligii Campionilor, a pierdut duminica cu 1-0 finala Campionatului Mondial al cluburilor in fata castigatoarei Copei Libertadores, Corinthians.

Duminica de la ora 12:30, in Japonia la Yokohama a avut loc finala Campionatului Mondial al cluburilor intre Chelsea Londra si Corinthians. Englezii sunt detinatorii Ligii Campionilor din acest an si erau considerati favoriti in aceasta finala, mai ales dupa victoria clara, scor 3-1, din semifinala cu mexicanii de la Monterrey. De cealalta parte Corinthians este castigatoarea Copei Libertadores, insa in semifinale au invins doar cu 1-0 pe Al Ahly Cairo. In finala ei au jucat foarte bine, iar prima repriza s-a incheiat fara goluri. Si prima jumatate a reprizei secunde a fost una fara goluri, iar singurul gol al partidei a fost inscris de peruanul Paolo Guerrero in minutul 69. Englezii au incercat sa egaleze, dar nu au reusit, iar pe final au ramas si in inferioritate numerica dupa ce fundasul Gary Cahill a primit cartonasul rosu. Pentru Corinthians este a doua oara cand castiga Campionatul Mondial al cluburilor dupa reusita din 2000, insa atunci era un alt format. Tot ieri a avut loc si finala pentru locul trei, castigata cu 2-0 de mexicanii de la Monterrey. Cele doua goluri au fost inscrise de Corona si Delgado.

In acest week-end s-a desfasurat si etapa a 17-a din Premier League, insa meciul de acasa al celor de la Chelsea cu Southampton a fost amanat. Cele doua echipe din Manchester s-au distantat in aceasta etapa la 13 puncte, respectiv 7 puncte de Chelsea. Alte stiri si pariuri Premier League puteti gasi doar pe bet365.com. Astfel aflati tot ce va doriti despre echipa preferata din Anglia.

Subiecte asemanatoare:

1. Santos a fost facut KO, Corinthians castiga semifinala-tur
  2. Este de neconceput ca Di Matteo sa nu ramana la Chelsea
  3. Otelul Galati fost invinsa de “cenusareasa” Ligii 1, Chiajna
  4. Chelsea, terapie de grup pentru a regasi calea victoriei
  5. Capitularea zeilor fotbalului: Barcelona si Real Madrid parasesc Liga Campionilor