Puteti discuta pe forum !

Liga 1 Steaua Bucuresti Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti CFR Cluj Poli Timisoara Otelul Galati Gloria Bistrita FC Vaslui Universitatea Craiova Unirea Urziceni ( Chiajna ) Pandurii Tg Jiu U Cluj FC Brasov Gaz Metan Medias Astra Ploiesti FCM Tg. Mures Sportul Studentesc Victoria Branesti

Click pe echipa favorita !

Romania U21 a castigat cu 1-0 in Irlanda

Nationala sub 21 de ani a Romaniei a castigat destul de surprinzator cu 1-0 in deplasarea din Irlanda din preliminariile pentru Campionatul European din 2015

Marti de la ora 17:00, Irlanda U21 si Romania U21 s-au intalnit intr-un meci din grupa 6 de calificare pentru Campionatul European din 2015. Cele doua se intalnisera si vineri, dar in Romania, iar partida s-a incheiat la egalitate fara goluri. Asa ca acum irlandezii erau favoriti la victorie. Partida a fost insa una la fel de echilibrata ca precedenta, iar prima repriza s-a incheiat tot fara goluri. Dupa pauza, in minutul 54, romanii au dat lovitura prin Madalin Marin. Acesta evolueaza in prezent la Rapid Bucuresti, iar in sezonul trecut a debutat in Liga 1, avand chiar trei meciuri in care a fost titular. Pana la final nici una nu a mai inscris si astfel Romania U21 a castigat cu 1-0. Totusi sansele de calificare la turneul final din Cehia sunt foarte mici. Un meci important va avea loc luna viitoare in data de 19 cand romanii vor primi vizita Germaniei, echipa care ocupa in acest moment prima pozitie in grupa cu punctaj maxim.

Nemtii au intalnit tot marti pe teren propriu codasa grupei, Insulele Feroe. La casele de pariuri online Germania U21 era mare favorita la victorie. Meciul nu a fost insa deloc usor pentru acestia. Cei din Insulele Feroe au deschis scorul in minutul 11 prin Frederiksberg. In finalul primei reprize, mai exact in minutul 40, Germania a restabilit egalitatea prin Knoche. In repriza secunda, oaspetii au demonstrat ca nu au marcat intamplator in startul partidei, iar in minutul 69, Askham a facut 2-1 pentru echipa sa. Peste cinci minute Volland a restabilit egalitatea, iar in minutul 82 nemtii au marcat iarasi prin Younes si au stabilit scorul final, 3-2.