Puteti discuta pe forum !

Liga 1 Steaua Bucuresti Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti CFR Cluj Poli Timisoara Otelul Galati Gloria Bistrita FC Vaslui Universitatea Craiova Unirea Urziceni ( Chiajna ) Pandurii Tg Jiu U Cluj FC Brasov Gaz Metan Medias Astra Ploiesti FCM Tg. Mures Sportul Studentesc Victoria Branesti

Click pe echipa favorita !

Romania U21 a pierdut cu 3-2 in Muntenegru

Nationala Romaniei sub 21 de ani a fost invinsa cu 3-2 in deplasarea din Muntenegru din cadrul grupei a 6-a de calificare pentru Europeanul din 2015

Marti de la ora 21:45, Romania U21 si Muntenegru U21 s-au intalnit in cadrul unui meci din grupa a 6-a din preliminariile pentru Campionatul European din 2015. Echipa gazda a inceput in forta partida, iar potrivit celui mai bun comentariu live de fotbal scorul a fost deschis de Marko Vukcevic in minutul 11. Si al doilea gol a fost reusit tot de Muntenegru prin Stefan Mugosa in minutul 25. Astfel scorul primei reprize a fost 2-0 pentru echipa gazda. Dupa pauza, noul antrenor al Romaniei U21, Bodgan Stelea, l-a scos de pe teren pe Nicusor Stanciu si l-a trimis in teren pe Catalin Tira. In minutul 59 romanii au redus din diferenta, marcator Mihai Roman si se parea ca sunt capabili de o revenire. Totusi pe finalul partidei, mai precis in minutul 83, Muntenegru a marcat prin Darko Zoric. Nu a fost insa ultimul gol deoarece in minutul 90 Mihai Roman a reusit dubla dintr-o lovitura de la 11 metri.

In urma acestei infrangeri, Romania a ramas pe locul 4 cu doar 1 punct in grupa a 6-a, in timp ce Muntenegru este pe locul 2 cu 6 puncte. Ambele echipe au jucat cate doua meciuri pana acum. Prima pozitie este ocupata de Germania tot cu 6 puncte. La bet365, site-ul cu cele mai bune cote pariuri fotbal, nemtii sunt principalii favoriti la calificarea in faza urmatoare. Urmatoarele meciuri ale Romaniei vor avea loc la mijlocul lunii octombrie impotriva Irlandei care in acest moment ocupa locul 3 cu 3 puncte.