Puteti discuta pe forum !

Liga 1 Steaua Bucuresti Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti CFR Cluj Poli Timisoara Otelul Galati Gloria Bistrita FC Vaslui Universitatea Craiova Unirea Urziceni ( Chiajna ) Pandurii Tg Jiu U Cluj FC Brasov Gaz Metan Medias Astra Ploiesti FCM Tg. Mures Sportul Studentesc Victoria Branesti

Click pe echipa favorita !

Steaua a invins-o cu 1-0 pe Chelsea

Stiri fotbal: Steaua Bucuresti a castigat cu 1-0 in fata celor de la Chelsea in prima mansa a optimilor de finala din Liga Europa

Joi seara de la ora 20:00, Steaua Bucuresti si Chelsea Londra s-au intalnit pe National Arena in mansa tur a optimilor de finala din Liga Europa. Stelistii veneau dupa eliminarea celor de la Ajax Amsterdam in runda precedenta, in timp ce Chelsea a trecut cu emotii de cehii de la Sparta Praga. Antrenorul Rafa Benitez a venit la Bucuresti cu cei mai buni jucatori pe care-i are in acest moment la dispozitie. Asta insa nu s-a vazut in prima repriza pe care Steaua a dominat-o si in care a inscris singurul gol al partidei. Acesta a fost marcat de golgheterul Stelei, Raul Rusescu, care a transformat un penalty obtinut tot de el. Dupa pauza englezii au iesit la joc si au avut cateva ocazii importante, insa Ciprian Tatarusanu a aparat foarte bine si astfel scorul final a ramas 1-0 pentru Steaua. In urma acestui rezultat, „ros-albastrii” pot spera la calificarea in sferturile de finala, insa nu va fi deloc usor saptamana viitoare pe Stamford Bridge.

Cel mai dezechilibrat meci al serii a fost cel de pe White Hart Lane dintre Tottenham Hotspur si Inter Milano. Englezii au profitat din plin de numeroasele absente din echipa italiana si sunt aproape calificati in sferturile de finala dupa victoria cu 3-0 de aseara. Golurile au fost inscrise de Gareth Bale, Gylfi Thor Sigurdsson si Jan Verthongen.