Puteti discuta pe forum !

Liga 1 Steaua Bucuresti Rapid Bucuresti Dinamo Bucuresti CFR Cluj Poli Timisoara Otelul Galati Gloria Bistrita FC Vaslui Universitatea Craiova Unirea Urziceni ( Chiajna ) Pandurii Tg Jiu U Cluj FC Brasov Gaz Metan Medias Astra Ploiesti FCM Tg. Mures Sportul Studentesc Victoria Branesti

Click pe echipa favorita !

Steaua-Dinamo 0-1.Vezi golul marcat de Torje.

Dinamo a învins, luni, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), formaţia Steaua, în etapa a XXVIII-a a Ligii I, reuşind să câştige derbiul cu numărul 124 dintre cele două grupări bucureştene printr-un gol marcat de Gabriel Torje în minutul 62.

Antrenorul FC Dinamo a spus că Torje nici nu trebuia să ajungă în careu la faza golului. „Nu mă aşteptam să joace cu Surdu în partea stângă. Acolo ne-au surprins în prima repriză. Surdu şi Latovlevici i-au pus în dificultate pe Torje şi Bărboianu. În repriza a doua am corectat greşelile şi am reuşit să-i blocăm. Torje nici nu trebuia să vină în careu la faza golului, el trebuia să fie undeva pe respingere. Dar a fost deja respinsă acea minge şi el a intrat în careu nemarcat. De asta e frumos fotbalul. N-a dat gol cu capul Gardoş sau Grigore, a dat Torje”, a afirmat Andone.

De parte cealalta Sorin Cartu, antrenor Stelei, considera nemeritata infrangerea suferita de echipa sa in fata lui Dinamo, scor 0-1.

„E cea mai mare nedreptate ce s-a intamplat astazi. In fotbal e mai important sa ai norocul decat sa joci bine. Nu pot sa inteleg cum de a ramas 0-0 la pauza. In repriza a doua au echilibrat. Dinamo a primit foarte mult ajutor in teren. Dar cine sa-l pedepseasca pe Avram? Tatal lui?„, a spus Cartu.

sursa:sport365.ro